Deneme Blog Kategorisi-2

İLKBAHAR MODA TRENDLERİ

İLKBAHAR MODA TRENDLERİ

Yazar: John Okunma Sayısı: 971 Yayın Tarihi: 04 May 2016 Yorum 0

Sonunda bahar etkisini yavaş yavaş göstermeye başladı. Kalın kazaklardan, kat kat giyinmekten kurtulmanın tam zamanı. Kışın üzerinizde bıraktığı kasvetli havadan kurtulmak için öncelikle kıyafetlerinizle stilinizi bahara hazırlamaya ne dersiniz? Kışın daha çok kullandığımız ya da kullanmak zorunda kaldığımız koyu renkler yerine, bahar da daha canlı hatta çiçek desenli kıyafetleri tercih edin.

Devamı..!

YAZIN MUCİZE BESİNLERİ

YAZIN MUCİZE BESİNLERİ

Yazar: John Okunma Sayısı: 963 Yayın Tarihi: 04 May 2016 Yorum 0

Yaz aylarının gelişiyle birlikte enerjimizi arttıracak, bize mutluluk ve sağlık verecek pek çok meyve ve sebze tezgahlardaki yerini aldı. Her biri lezzetli ve sağlıklı olan bu besinlerden bolca tüketmenin şimdi tam zamanı. İşte yaz besinlerinin mucizevi faydaları: Domates: Kanser ve kalp hastalıklarının riskini azaltmada faydalı olan domates, güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Taze Fasulye: Hem sağlığımızı hem de formumuzu korumamıza yardımcı olan taze fasulye, sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Vücudun ihtiyaç duyduğu A, B1, B2, B9 ve C vitaminlerinin alınmasına yardımcı olur. Enginar: Karaciğer dostu olan enginar kolesterolü dengeler, vücudun toksinlerden arınmasına yardımcı olur. Kabak: Kabak, tansiyonu dengelemeye ve formu korumaya yardımcı olur. Bezelye: Yaz aylarının favori besinlerinden biri olan bezelye demir, fosfor, potasyum, A, B ve C vitaminlerini içerir. Kasların gelişimine katkı sağlar. Erik: Vücudumuzun her gün ihtiyaç duyduğu C vitaminin kaynağı olan erik, aynı zamanda kalsiyum kaynağıdır. Kan şekerini dengeler, bağışıklık sistemini güçlendirir, demir eksikliğine iyi gelir ve formumuzu korumamıza yardımcı olur. Kayısı: Cilt sağlığının anahtarı olan kayısı A vitamini açısından zengin, güçlü bir antioksidandır. Migrene ve yorgunluğa iyi gelen kayısı ile toksinlerimizden de arınabiliriz. Yeşil Üzüm: En önemli antioksidan kaynaklarından biri olan yeşil üzüm tansiyonu ve kolesterolü dengeler, cildimizi tazeler, bağışıklık sistemini güçlendirir ve stresle başa çıkmamıza yardımcı olur. Kırmızı Meyveler Çilek: Kansızlığa iyi gelen çilek kolesterolü dengeler, bağışıklık sistemini güçlendirmeye destek olur. Kiraz: Vücudumuzun su tutmasını önler ve böbreklerin temizlenmesine yardımcı olur. Karpuz: Kalp hastalıklarına iyi gelir ve midemizi korumaya yardımcı olur. Kırmızı Üzüm: Kalp krizi riskinin azalmasına yardımcı olan kırmızı üzüm, kanı temizler ve kalp ritmini düzenlemeye yardımcı olur.

Devamı..!

REKABET İÇİN BESLENME

REKABET İÇİN BESLENME

Yazar: John Okunma Sayısı: 921 Yayın Tarihi: 04 May 2016 Yorum 0

Rekabet için BESLENME: Dayanıklılık Sporlarıyla Uğraşanlar 7/24 Yakıta İhtiyaç Duyarlar Dayanıklılık sporu yapıyorsanız, en iyi şekilde performans gösterebilmek için birtakım özel beslenme ihtiyaçlarınız olacaktır. Sabahları yakıt alın. Antrenman ve yarışlar vücudu yıpratır ve güne karbonhidratlar, protein, vitaminler ve mineraller açısından dengeli ve sağlıklı bir öğünle başlamak, performansınız için güçlü bir temel oluşturur. Vücudunuzdaki sıvı miktarı, atletik performansınızı doğrudan etkilediği için sıvı depolarınızı doldurmanız son derece önemlidir. Elektrolitler de kasların fonksiyonunu destekler ve vücut ısısını düzenlemeye yardımcı olurlar. Yarışlar sırasında da sıvı alınması önemlidir ancak vücudunuzun sıvı dengesinin her zaman ideal seviyede olmasını sağlamak ve yarışın bir sonraki aşamasına geçmeden önce sıvı eksikliği çekmemek için gün boyu sıvı almayı ihmal etmemeniz gerekir. Sporcu içecekleri gereken sıvının yanı sıra terle kaybettiğiniz elektrolitleri de yerine koymanızı sağlar. Ayrıca yarış sırasında kasların çalışmasına yardımcı olmak için karbonhidrat da içerir. Karbonhidratlar egzersiz sırasında ihtiyacınız olan temel yakıtı sağlar ve vücudunuzun performansını sürdürmesi için son derece önemlidir. Bir dayanıklılık yarışının kralı kaloridir ve iyi bir performans için yeterli miktarda kalori almanız gerekir. Yarış öncesinde ve sırasında bol miktarda karbonhidrat almaya özen gösterin. Birkaç gün süren yarışlara katılan sporcuların iyi beslenmesi, aynı zamanda vücudun kolay toparlanmasını sağlar. Egzersiz sırasında karbonhidratların yanı sıra az miktarda protein almak vücudun toparlanma hızını artırmaya yardımcı olur. Yarış sonrasında, vücudunuzun toparlanmaya başlaması için doğru miktarlarda karbonhidrat ve protein alması gerekir. Toparlanma iki katmanlı bir süreçtir ve glikojen depolarının yenilenmesi için karbonhidrat, yıpranan kasların onarılması için de protein gerektirir. Yarışlar sırasında beslenme ihtiyaçlarınız zirveye çıktığı için yalnızca beslenmeyle bu ihtiyaçları karşılamanız güç olabilir. Fakat yine de, gıda takviyelerinin yalnızca bundan ibaret olduğunu düzenli ve sağlıklı beslenmeyi desteklediğini unutmamamız gerekir. Sporcu olarak, aldığınız kalori ve besinlerin büyük bir kısmını sağlıklı, “iyi” karbonhidrat kaynakları olarak değerlendirilen işlenmemiş tam tahıllı gıdalardan, meyve ve sebzelerden almanız ve protein ihtiyacınızı da işlenmemiş et, balık, az yağlı süt ürünleri ve bezelye gibi bitkisel kaynaklardan gidermeniz son derece önemlidir.

Devamı..!

1 den 3 e 3 (1 sayfa) ürün gösteriliyor